Waga: 0,03 g
Aster alpejski
(Cena jednostkowa: 643,33 zł /100 g)
Mieszanka odmian alpejskich zawiera odmiany astra alpejskiego, polecanych do uprawy na stanowiskach gruntowych, z rozsady. Roślina rozwija się w formie wzniesionych, silnie rozkrzewiających się pędów, zebranych w kępki i zwieńczonych kwiatostanami. Osiąga wysokość do 30 cm.
czytaj dalej...Mieszanka zawiera odmiany zróżnicowane pod względem wybarwienia kwiatów, wśród kolorów dominują barwy biała, różowa i fioletowa. Aster alpejski jest byliną i bardzo dobrze przetrzymuje zimę. Roślina jest łatwa w uprawie i nie ma wysokich wymagań gruntowych.
Astry mogą być uprawiane na stanowiskach gruntowych, jako rośliny kwietnikowe, na rabatach i kwietnikach, w kompozycjach z innymi odmianami roślin ozdobnych, na rabatach bylinowych oraz w ogródkach typu skalnego.
Kwiaty: pojedyncze, drobne i bardzo liczne, osadzone na szypułkach, zwieńczających pędy, rozwijają się zebrane w płaskie kwiatostany, centralną część koszyczka kwiatowego wypełniają kwiaty rurkowe o żółtym wybarwieniu, które otacza otok kwiatów języczkowych, o barwie zależnej od odmiany, wśród kolorów dominują barwy biała, różowa, fioletowa i niebieska.
Zastosowanie: jako roślina kwietnikowa, na rabaty i kwietniki, na rabaty bylinowe, do ogrodów typu skalnego.
Termin siewu: od kwietnia do lipca, na rozsadniku, pod osłonami, przeniesienie rozsady na stałe miejsce we wrześniu.
Rozstawa: 25 x 30 cm.
Okres kwitnienia: od maja do czerwca.
Mrozoodporność: roślina zimotrwała, uprawiana w cyklu wieloletnim.
Stanowisko: nasłonecznione lub ocienione, udaje się na każdym podłożu.
Opis
- Typ nasion:
- tradycyjne
- Cykl rozwojowy:
- wieloletnia
- Nazwa łacińska:
- Aster alpinus
- Rodzaj rośliny:
- aster
- Gatunek:
- alpejski
- Kolor kwiatów:
- biały, fioletowy, niebieski, różowy, żółty
- Zastosowanie:
- roślina kwietnikowa
- Dodatkowe cechy:
- mieszanka odmian
- Typ mieszanki:
- odmianowa
- Rodzaj mieszanki:
- ozdobna
- Waga:
- 0,03 g
- Producent:
- W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano - Nasienne Sp. z o.o., Nad Stawem 1F, 63-930 Jutrosin, Polska
Kody produktu
- Indeks:
- 20298
- Kod EAN:
- 5903837040001
- Kod producenta:
- 01-KW-00000240-STR-0.30g
6 innych produktów w tej samej kategorii: