Kolekcja Polska Grządka
Kolekcja Polska Grządka
Poprzedni keyboard_arrow_left
Następny keyboard_arrow_right
zoom_in
Kolekcja Polska Grządka
Kolekcja Polska Grządka
Cykl rozwojowy: jednoroczny. Stanowisko: nasłonecznione. Siew pod osłony: od lutego do maja lub w lipcu. Sadzenie: od kwietnia do czerwca lub w sierpniu. Siew do gruntu: od marca do czerwca. Zbiór: od marca do listopada.

Kolekcja Polska Grządka

8,50 zł

Kolekcja Polska Grządka to zestaw pięciu popularnych gatunków warzyw pozwalający na złożenie ogrodu warzywnego zapewniającego plony o wysokich wartościach odżywczych i zróżnicowanych walorach smakowych, złożony z nasion rzodkiewki, pietruszki korzeniowej, cebuli, buraka ćwikłowego oraz sałaty masłowej. Nasiona można wysiewać bezpośrednio na stałe miejsca, do gruntu lub pod osłony, zachowując zalecany rozstawy, pozwalające uniknąć zbyt dużego zagęszczenia plonów, lub na rozsadnik, celem wyhodowania sadzonek, przenoszonych później na docelowe miejsce. Kolekcja Polska Grządka zawiera gatunki charakteryzujące się łatwością uprawy oraz szerokim zastosowanie konsumpcyjnym, co pozwala nawet początkującym ogrodnikom – amatorom cieszyć się samodzielnie wyhodowanymi plonami.

czytaj dalej...
Dostępny
Dostawa już od: 12,99 zł
Pozostałe metody dostawy
Darmowa dostawa już od 200,00 zł
Dostępne metody płatności
Płatności obsługuje:
Masz pytania? Zadzwoń:
+48 604 097 009

Rzodkiewka jest uprawiana dla pozyskiwania osadzonych w gruncie zgrubień korzeniowych, o regularnych, kulistych kształtach, zakończonych cienkim korzonkiem i zwieńczonych rozetą liściową, ułatwiającą zbiór. Zgrubienia pokrywa cienka i gładka skórka, o regularnym, intensywnie czerwonym wybarwieniu, pod którą znajduje się jednolicie biały miąższ, o chrupiącej i jędrnej strukturze oraz wysokich walorach smakowych. Warzywo jest polecane do konsumpcji bezpośredniej, zarówno w formie przekąski, jak również jako dodatek do sałatek, surówek, past i twarogów. Regularne, kształtne zgrubienia wykazują również wartość ozdobną i mogą stanowić aromatyczny i dekoracyjny dodatek poprawiający smak potraw i posiłków.

Pietruszka korzeniowa dostarcza aromatyczne korzenie oraz zieloną nać, utrzymującą swoje walory również po zasuszeniu i sproszkowaniu oraz po zamrożeniu. Warzywo rozwija się w formie osadzonego w gruncie, korzenia spichrzowego, zwieńczonego rozetą, wypełnioną pierzastymi liśćmi osadzonymi na mięsistych ogonkach. Korzenie pokryte cienką i gładką skórką, mają regularne, stożkowe kształty i jednolitą jasną, kremową barwę. Gatunek charakteryzuje się wysoką aromatycznością, którą zawdzięcza obfitości olejków eterycznych. Warzywo jest polecane do konsumpcji bezpośredniej, jako aromatyczny i dekoracyjny dodatek do sałatek, surówek oraz zup, sosów i innych potraw na ciepło.

Cebula rozwija się w formie, osadzone przy gruncie, zgrubienia okrytego cienką, jasna łuską i zwieńczonego wiechą, rurkowatych, soczyście zielonych liści. Walory konsumpcyjne posiadają mięsiste zgrubienia oraz liście. Warzywo odznacza się charakterystycznym, intensywnym aromatem, nadającym warzywo walorów przyprawowych, który zawdzięcza wysokiej zawartości olejków eterycznych. Gatunek jest polecany do konsumpcji bezpośredniej, jako dodatek na kanapki oraz do sałatek i surówek warzywnych, a także do aromatyzacji potraw na ciepło.

Burak ćwikłowy tworzy aromatyczne korzenie spichrzowe, rozwijające się pod powierzchnią gruntu i zwieńczone nadziemną rozetą, złożoną z okazałych liści, osadzonych na mięsistych ogonkach, ułatwiającą zbiór dojrzałych warzyw. Korzenie mają wydłużone, cylindryczne kształty oraz jednolite intensywnie czerwone wybarwienie skórki oraz miąższu. Warzywo ma szerokie zastosowanie konsumpcyjne, jest polecane do bezpośredniej konsumpcji, jako dodatek do sałatek i surówek, do obróbki termicznej, do przygotowywania zup i sosów, stanowi również ceniony surowiec przetwórczy, do konserwowania lub na soki, utrzymuje swoje walory po zamrożeniu oraz dobrze znosi długotrwałe przechowywanie.

Sałata masłowa zapewnia soczyście zielone, jędrne liście, o silnie pofalowanych blaszkach, stanowiące bogate źródło witamin oraz składników mineralnych, rozwijające się w formie główek, o dość luźnej strukturze. Liście odznaczają się wysoką wartością odżywcza oraz walorami dekoracyjnymi, stanowiąc smaczny i dekoracyjny dodatek na kanapki, a także do sałatek i surówek warzywnych.

Kolekcja Polska Grządka należy do serii nasion Kolekcja nasion zawierającej starannie skomponowane mieszanki nasion, zapewniające bogactwo kolorystyczne oraz smakowe, różnych gatunków warzyw oraz roślin ozdobnych.

Zastosowanie: gatunki o szerokim zastosowaniu konsumpcyjnym oraz wykazujące walory dekoracyjne, polecane do konsumpcji bezpośredniej oraz po obróbce termicznej, jako aromatyczny i dekoracyjny dodatek na kanapki lub składnik sałatek i surówek warzywnych, najbardziej uniwersalne buraki ćwikłowe można również przeznaczyć na użytek przetwórczy, do mrożenia oraz długotrwałego przechowywania, zielona nać pietruszki utrzymuje swoje walory po zasuszeniu i sproszkowaniu.

Termin siewu: zróżnicowany gatunkowo, najwcześniej można rozpoczynać uprawę rzodkiewki, wysiew nasion pod osłony można przeprowadzać już w lutym i w marcu, nasiona sałaty masłowej wysiewa się pod osłony od marca do maja oraz w lipcu, celem przygotowania sadzonek, przenoszonych na stałe miejsca, od kwietnia do czerwca oraz w sierpniu, siew bezpośrednio do gruntu rozpoczyna dla wszystkich gatunków poza burakiem ćwikłowym, w marcu i może być prowadzony do maja, natomiast nasiona buraka wysiewa się w drugiej połowie wiosny, od kwietnia do czerwca, siew sałaty masłowej oraz rzodkiewki może być powtórzony, odpowiednio w lipcu i sierpniu, pietruszka korzeniowa może być wysiewana również jesienią, w listopadzie, do przezimowanie w gruncie i zbioru w kolejnym roku.

Rozstawa: zróżnicowana gatunkowo, zaleca się siew rzędowy, zagęszczeniu dla rzodkiewki: 20 x 2 cm, dla pietruszki korzeniowej: 20 – 40 x 3 – 4 cm, dla cebuli: 20 – 30 x 10 cm, dla buraka ćwikłowego: 30 – 40 x 5 cm oraz dla sałaty masłowej: 30 x 30 cm.

Termin zbioru: zróżnicowany gatunkowo, rzodkiewka od marca do czerwca oraz w sierpniu i we wrześniu, pietruszka korzeniowa od września do listopada, cebula od sierpnia do października, burak ćwikłowy od lipca do września oraz sałata masłowa od kwietnia do czerwca oraz od w sierpniu i we wrześniu.

Mrozoodporność: zróżnicowana gatunkowo, wszystkie warzywa, poza pietruszką korzeniową w celach konsumpcyjnych należy uprawiać w cyklu jednorocznym, pietruszka korzeniowa może być przeznaczona do uprawy ozimej i zimować w gruncie.

Stanowisko: nasłonecznione, o podłożu żyznym, przepuszczalnym i odpowiednio wilgotnym.

22225

Opis

Typ nasion:
tradycyjne
Cykl rozwojowy:
jednoroczna
Rodzaj rośliny:
burak, cebula, pietruszka, rzodkiewka, sałata
Zastosowanie:
do bezpośredniej konsumpcji, do dekoracji potraw, do obróbki termicznej, do przechowywania, do przetwórstwa, do przyprawiania, do suszenia
Dodatkowe cechy:
mieszanka odmian
Typ mieszanki:
gatunkowa
Rodzaj mieszanki:
warzywna
Seria:
Kolekcja nasion
Producent:
W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano - Nasienne Sp. z o.o., Nad Stawem 1F, 63-930 Jutrosin, Polska

Kody produktu

Indeks:
22225
Kod EAN:
5903837373819
Kod producenta:
01-MIX-00000350-KN-SZT.
Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2031 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie środków ochronnych przeciwko agrofagom roślin, do jednostki handlowej roślin lub nasion dołączony jest paszport.
chat Komentarze (0)
Loading...